M. Serhan YILDIRIM

Yeminli Mali Müşavir

Şirketimizin Yönetim Kurulu Başkanı M.Serhan YILDIRIM, 2010 yılında açılan kurum sınavında başarı göstererek kamu görevine başlamış ve 2010-2020 yılları arasında 10 yıl süreyle Maliye Bakanlığı’nda Vergi Müfettişi olarak görev yapmıştır. Kamuda geçirdiği bu süre içinde; turizm, akaryakıt, ihracat, madencilik, yazılım, imalat, otomotiv ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası firmalar nezdinde vergi incelemeleri yürütmüştür.2020 yılında ise TÜRMOB ve KGK tarafından yapılan sınavlarda başarı göstererek Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi ruhsatlarını almıştır.

2020 yılında mesleki bilgi birikimi ve tecrübesini özel sektöre taşımaya karar vermiş, kamudaki görevinden kendi isteği ile ayrılarak Türkiye’nin en büyük denetim şirketlerinden birinde ortak ve Yeminli Mali Müşavir olarak görev almıştır. Bulunduğu sektöre değer katmak hedefiyle ve yenilikçi bir anlayışla, 2022 yılı Eylül ayında Orient Denetim Danışmanlık ve Yeminli Mali Müşavirlik AŞ’yi kurmuştur. Konusunda deneyimli çalışma arkadaşlarıyla birlikte hizmetlerine devam etmektedir.

Uzmanlık alanları; çok uluslu şirketlere ilişkin vergi uygulamaları, uluslararası vergilendirme, serbest bölgelerdeki vergi uygulamaları, ar-ge ve tasarım merkezleri ile teknoparklarda uygulanan vergi mevzuatı ile teşvik belgesine dayalı yatırımlara ilişkin vergi uygulamalarıdır.

Çok iyi derecede İngilizce bilen Yıldırım, evli ve iki çocuk babasıdır.